Programa festejos Fallas 2016

5 de Març, Dissabte A les 10:00 h. Arreplegà pel nostre barri i en acabar menjarem a escot en el casal.
A les 18:00 anirem a vore l’Exposició del Ninot.

6 de Març, Dumenge Fira Infantil des de les 12:00 fins a les 14:00h. i per la vesprada de 16:00 a 18:00h. Al migdia la comissió infantil gojarà d’un menjar oferit per la seua Fallera Major Infantil Irene Tarín Pérez i el seu President Infantil Javier Dolz Hernández. En finalisar els infantils, menjarem els majors a escot i començaran els Campeonats de Truc, Dominó i Parchís.

8 de Març, Dimarts Montage de la nostra Carpa des del matí en l’ajuda de tota la comissió.

9 i 10 de Març A les 21:00 h. continuaran els Campeonats de Truc, Dominó i Parchís.

11 de Març, Divendres A les 21:00h. Inauguració del Parador Faller, soparem d’entrepà i tindrà lloc l’última reunió de l’eixercici.

12 de Març, Dissabte A les 11:00h. apertura de barres i Tastada de vins i cerveses “Quint i tapa”.
A les 12:00h. Balls al carrer oferits pels membres de la nostra comissió i la Societat Musical d’Alboraya.
A les 13:00h. Acte en la nostra agrupació, on la mateixa nos farà entrega d’un recort commemoratiu del nostre 50 aniversari al mateix temps que oferirem als seus representants el nostre distintiu.
A les 14:00h. Torrada jagant d’embotit per a tots.
A les 21:00h. Sopar homenage als nostres Fallers d’Honor en el nostre parador Faller en fi de festa.
A les 23:30h. Actuació de l’espectacular orquesta “REVOLUCIÓN” en la nostra zona de fòcs.

13 de Març, Dumenge A les 12:00h. començarà el concurs de Paelles per a tota la comissió.
A les 17:00h. es celebrarà la final dels Campeonats de Truc, Dominó i Parchís.

14 de Març, Dilluns A les 17:30h. quedarem per a anar en autobús a arreplegar el nostre ninot Infantil a l’Exposició.
A les 21:00h. la comissió infantil gojarà del Sopar de la Plantà oferida per la seua Fallera Major Infantil Irene Tarín Pérez i el seu President Infantil Javier Dolz Hernández.
A les 00:00h. Recorregut en autobús per a vore les Falles de Valéncia.

15 de Març, Dimarts A les 9:00h. esperarem al jurat de nostra Falla Infantil.
A les 10:30h. Chocolatà i activitats per als nostres infantils.

Per la vesprada quedarem per a anar a arreplegar el Ninot de la Falla Gran.

A les 21:00h. Sopar de la Plantà en el nostre parador faller.
A les 23:30h. Actuarà l’aclamada i esperada orquesta “EUFÓRIA” en la nostra zona de fòcs.

16 de Març, Dimecres A les 7:45h. Quedarem per a acodir a la despertà que celebra la nostra agrupació en la plaça de Maximilià Thous.

A les 9:00h. Esperarem al jurat de nostra Falla Gran.
A les 12:00h. Classe de ZUMBA patrocinada pel Gimnasi ALTAFIT.

A les 14:00h. Dinar per a tota la comissió, tant chiquets com majors.
A les 16:30h. Anirem tots junts a l’Arreplegà de premis Infantils.

A les 21:00h. Sopar d’entrepà i a continuació, en els nostres millors disfrassos, participarem en el “Rally Faller”.
Acabarem la nit en una DISCOMÒVIL oferida per la Delegació de Festejos.

17 de Març, Dijous A les 10:00h. anirem tots junts a l’Arreplegà de Premis de nostra Falla Gran.

A les 15:00h. Concentració per a anar a l’OFRENA de la nostra patrona la MARE DE DÉU DELS DESAMPARATS.

A les 21:00h. Sopar ambientat en la famosa Festa Alemana “OKTOBERFEST”.
A les 22:30h. Tota la comissió jugarem al “GRAND PRIX”, i acabarem la nit en una DISCOMÒVIL oferida per la Delegació de Festejos.

18 de Març, Divendres A les 9:30h. Recepció i desdejuni en la nostra carpa en tots els nostres invitats a l’acte d’exaltació a Maximilià Thous.

A les 11:00h. tindrà lloc l’acte d’exaltació al nostre poeta en el seu monolit commemoratiu, despuix de finalisar l’acte farem un PASSACARRERS per la nostra demarcació.

A les 14:00h. MASCLETÀ a càrrec de la Pirotècnia Élite.
A les 14:30h. PAELLA PER A TOTA LA COMISSIÓ oferida per la nostra Fallera Major Isabel Sánchez Piquer.

A les 18:00h. Cavalcata de Disfrassos en tota la comissió, tant major com a infantil.

A les 20:00h. BERENA-SOPAR per a la comissió Infantil oferida per la seua Fallera Major Infantil Irene Tarín Pérez i el seu President Infantil Javier Dolz Hernández.

A les 21:30h. SOPAR per a tota la comissió d’entrepà de magro en tomata.
A les 23:30h. Tindrà lloc l’actuació de l’ORQUESTA “BAKARA” en la nostra zona de fòcs.

19 de Març, Dissabte A les 12:00h. SANTA MISSA en honor al nostre Patró Sant Josep en el Parador Faller, en acabar tindrà lloc un PASSACARRER per la nostra demarcació.
14:00h. SUPER MASCLETÀ a càrrec de la Pirotècnia Élite.
A les 14:30h. Dinar a escot dins del nostre Parador Faller.

A les 18:00h. Animació en activitats per a tots els nostres infantils.
A les 20:30h. SOPAR DE LA CREMÀ INFANTIL.

A les 22:00h. CREMÀ de nostra Falla Infantil.

A les 22:45h. Sopar de la CREMÀ d’entrepà, en acabar de sopar, tota la comissió ARREPLEGUEM EL PARADOR FALLER que durant esta semana tantes alegries nos ha donat.

Quan nos indique l’expectacular i eficient cos de Bombers, donarem pas a la CREMÀ DE NOSTRA FALLA GRAN.

*Este programa pot patir modificacions. Per favor presteu atenció al tabló.

Esta entrada fue publicada en Nuestra Comisión y etiquetada , , . Guarda el enlace permanente.